 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM21BR71H474KA88L)
Murata Electronics GRM21BR71H474KA88L
PartNo:
GRM21BR71H474KA88L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 87694
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 0.47uF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.01 uF
Voltage Rating DC:630 V