 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM21BR72A103KA01L)
Murata Electronics GRM21BR72A103KA01L
PartNo:
GRM21BR72A103KA01L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 159219
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 0.01uF 100volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:10 V