 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM21BR72A474KA73L)
Murata Electronics GRM21BR72A474KA73L
PartNo:
GRM21BR72A474KA73L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 99970
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0805 0.47uF 100volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:10 V