 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM31C5C1H104JA01L)
Murata Electronics GRM31C5C1H104JA01L
PartNo:
GRM31C5C1H104JA01L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 71651
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.1uF 50Volts C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:25 V