 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM31CF51H475ZA01L)
Murata Electronics GRM31CF51H475ZA01L
PartNo:
GRM31CF51H475ZA01L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 99618
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 4.7uF 50volts Y5V +80-20%
RoHS:Details
Capacitance:27 pF
Voltage Rating DC:25 V