 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM31CR60J476ME19L)
Murata Electronics GRM31CR60J476ME19L
PartNo:
GRM31CR60J476ME19L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 70000
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 47uF 6.3volts X5R 20%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:50 V