 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM31CR61A476ME15L)
Murata Electronics GRM31CR61A476ME15L
PartNo:
GRM31CR61A476ME15L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 195410
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 X5R 10V 47uF
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:16 V