 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM31CR61C106KA88L)
Murata Electronics GRM31CR61C106KA88L
PartNo:
GRM31CR61C106KA88L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 54331
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 10uF 16volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1000 pF
Voltage Rating DC:1.5 kV