 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM31CR61C226ME15L)
Murata Electronics GRM31CR61C226ME15L
PartNo:
GRM31CR61C226ME15L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 57027
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 22uF 16Volts 20%
RoHS:Details
Capacitance:3.3 uF
Voltage Rating DC:50 V