 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM31CR61E106KA12L)
Murata Electronics GRM31CR61E106KA12L
PartNo:
GRM31CR61E106KA12L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 277185
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 10uF 25volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:8200 pF
Voltage Rating DC:250 V