 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM31CR61H106KA12L)
Murata Electronics GRM31CR61H106KA12L
PartNo:
GRM31CR61H106KA12L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 295886
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 10uF 50volt X5R +/-10%
RoHS:Details
Capacitance:6800 pF
Voltage Rating DC:630 V