 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM31CR71C106KAC7L)
Murata Electronics GRM31CR71C106KAC7L
PartNo:
GRM31CR71C106KAC7L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 66548
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 10uF 16volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:25 V