 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM31CR71E106KA12L)
Murata Electronics GRM31CR71E106KA12L
PartNo:
GRM31CR71E106KA12L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 85370
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10uF 25Volts 10%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:10 V