 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM31CR71H225KA88L)
Murata Electronics GRM31CR71H225KA88L
PartNo:
GRM31CR71H225KA88L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 160283
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 2.2uF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.01 uF
Voltage Rating DC:50 V