 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM31CR72E104KW03L)
Murata Electronics GRM31CR72E104KW03L
PartNo:
GRM31CR72E104KW03L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 74940
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1206 0.1uF 250volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:12 pF
Voltage Rating DC:50 V