 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM32ER60J107ME20L)
Murata Electronics GRM32ER60J107ME20L
PartNo:
GRM32ER60J107ME20L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 95318
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1210 100uF 6.3volts X5R 20%
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:10 V