 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM32ER61C476ME15L)
Murata Electronics GRM32ER61C476ME15L
PartNo:
GRM32ER61C476ME15L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 277102
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1210 47uF 16volts X5R 20%
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:50 V