 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM32ER71A476KE15L)
Murata Electronics GRM32ER71A476KE15L
PartNo:
GRM32ER71A476KE15L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 76159
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1210 47uF 10volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.47 uF
Voltage Rating DC:25 V