 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM32ER71H475KA88L)
Murata Electronics GRM32ER71H475KA88L
PartNo:
GRM32ER71H475KA88L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 126019
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1210 4.7uF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:16 V