 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM32ER72A225KA35L)
Murata Electronics GRM32ER72A225KA35L
PartNo:
GRM32ER72A225KA35L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 169532
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1210 2.2uF 100volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:50 V