 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM32RR71H105KA01L)
Murata Electronics GRM32RR71H105KA01L
PartNo:
GRM32RR71H105KA01L
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 66491
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1210 1uF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:16 V