 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Taiyo Yuden  (JMK105BJ105KV-F)
Taiyo Yuden JMK105BJ105KV-F
PartNo:
JMK105BJ105KV-F
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 60983
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT X5R 0402 6.3V 1uF 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.01 uF
Voltage Rating DC:16 V