 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Taiyo Yuden  (JMK105C6105KV-F)
Taiyo Yuden JMK105C6105KV-F
PartNo:
JMK105C6105KV-F
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 61835
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT X6S 0402 6.3V 1uF 10%
RoHS:Details
Capacitance:47 uF
Voltage Rating DC:6.3 V