 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Taiyo Yuden  (JMK107BJ475KA-T)
Taiyo Yuden JMK107BJ475KA-T
PartNo:
JMK107BJ475KA-T
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 134953
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT X5R 0603 6.3V 4.7uF 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:50 V