 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Taiyo Yuden  (JMK107BJ475MA-T)
Taiyo Yuden JMK107BJ475MA-T
PartNo:
JMK107BJ475MA-T
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 69676
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT X5R 0603 6.3V 4.7uF 20%
RoHS:Details
Capacitance:0.47 uF
Voltage Rating DC:100 V