 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Taiyo Yuden  (JMK212BJ106KD-T)
Taiyo Yuden JMK212BJ106KD-T
PartNo:
JMK212BJ106KD-T
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 102075
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT X5R 0805 6.3V 10uF 10%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:50 V