 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Taiyo Yuden  (JMK212BJ226MG-T)
Taiyo Yuden JMK212BJ226MG-T
PartNo:
JMK212BJ226MG-T
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 169624
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT X5R 0805 6.3V 22uF 20%
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:10 V