 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Taiyo Yuden  (JMK212BJ476MG-T)
Taiyo Yuden JMK212BJ476MG-T
PartNo:
JMK212BJ476MG-T
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 220415
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT X5R 0805 6.3V 47uF 20%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:50 V