 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Vishay / BC Components  (K104K15X7RF5TL2)
Vishay / BC Components K104K15X7RF5TL2
PartNo:
K104K15X7RF5TL2
Manufacturers: Vishay / BC Components
Qty: 153948
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 0.1uF 50volts 10% X7R 2.5mm LS
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:50 V
Tolerance:0.1
Temperature Coefficient / Code:X7R
Case Style:Dipped
Termination Style:Radial
Case Length:4 mm
Case Width:2.5 mm
Case Height:4 mm
Case Diameter:
Lead Spacing:2.5 mm