 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Taiyo Yuden  (LMK105BJ474KV-F)
Taiyo Yuden LMK105BJ474KV-F
PartNo:
LMK105BJ474KV-F
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 88140
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT X5R 0402 10V 0.47uF 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:10 V