 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Taiyo Yuden  (LMK212B7475KG-T)
Taiyo Yuden LMK212B7475KG-T
PartNo:
LMK212B7475KG-T
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 69511
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT X7R 0805 10V 4.7uF 10%
RoHS:Details
Capacitance:39 pF
Voltage Rating DC:250 V