 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Taiyo Yuden  (LMK212F106ZG-T)
Taiyo Yuden LMK212F106ZG-T
PartNo:
LMK212F106ZG-T
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 72592
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT Y5V 0805 10V 10uF +80/-20%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:25 V