 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (SA105E104MAA)
AVX SA105E104MAA
PartNo:
SA105E104MAA
Manufacturers: AVX
Qty: 92719
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50volts 0.1uF 20% Z5U
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:50 V
Tolerance:0.2
Temperature Coefficient / Code:Z5U
Case Style:Conformally Coated
Termination Style:Axial
Case Length:4.32 mm
Case Width:
Case Height:
Case Diameter:2.54 mm