 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > AVX  (SR205E104MAR)
AVX SR205E104MAR
PartNo:
SR205E104MAR
Manufacturers: AVX
Qty: 75820
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50volts 0.1uF 20% Z5U
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:50 V
Tolerance:0.2
Temperature Coefficient / Code:Z5U
Case Style:Conformally Coated
Termination Style:Radial
Case Length:5.08 mm
Case Width:3.175 mm
Case Height:5.08 mm
Case Diameter:
Lead Spacing:2.54 mm