 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Taiyo Yuden  (TMK105BJ105MV-F)
Taiyo Yuden TMK105BJ105MV-F
PartNo:
TMK105BJ105MV-F
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 60536
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT X5R 0402 25V 1.0uF 20%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:50 V