 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Taiyo Yuden  (TMK212BJ105KG-T)
Taiyo Yuden TMK212BJ105KG-T
PartNo:
TMK212BJ105KG-T
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 77295
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT X5R 0805 25V 1uF 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:10 V