 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Taiyo Yuden  (UMK105B7102KV-F)
Taiyo Yuden UMK105B7102KV-F
PartNo:
UMK105B7102KV-F
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 83585
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT X7R 0402 50V 1000pF 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:35 V