 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Taiyo Yuden  (UMK105B7104KV-FR)
Taiyo Yuden UMK105B7104KV-FR
PartNo:
UMK105B7104KV-FR
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 189642
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT X7R 0402 50V 0.1uF 10%
RoHS:Details
Capacitance:47 uF
Voltage Rating DC:16 V