 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Taiyo Yuden  (UMK107AB7105KA-T)
Taiyo Yuden UMK107AB7105KA-T
PartNo:
UMK107AB7105KA-T
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 302321
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT X7R 0603 50V 1uF 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:16 V