 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Taiyo Yuden  (UMK107B7474KA-TR)
Taiyo Yuden UMK107B7474KA-TR
PartNo:
UMK107B7474KA-TR
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 82140
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT X7R 0603 50V 0.47uF 10%
RoHS:Details
Capacitance:820 pF
Voltage Rating DC:25 V