 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Taiyo Yuden  (UMK107BJ105KA-T)
Taiyo Yuden UMK107BJ105KA-T
PartNo:
UMK107BJ105KA-T
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 212627
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT X5R 0603 50V 1uF 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:6.3 V