 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Taiyo Yuden  (UMK212BB7225KG-T)
Taiyo Yuden UMK212BB7225KG-T
PartNo:
UMK212BB7225KG-T
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 112518
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT X7R 0805 50V 2.2uF 10%
RoHS:Details
Capacitance:100 pF
Voltage Rating DC:50 V