 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Taiyo Yuden  (UMK316ABJ475KD-T)
Taiyo Yuden UMK316ABJ475KD-T
PartNo:
UMK316ABJ475KD-T
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 69717
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT X5R 1206 50V 4.7uF 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:10 V