 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Taiyo Yuden  (UMK316BJ475KL-T)
Taiyo Yuden UMK316BJ475KL-T
PartNo:
UMK316BJ475KL-T
Manufacturers: Taiyo Yuden
Qty: 75739
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT X5R 1206 50V 4.7uF 10%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:35 V