 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Vishay / Vitramon  (VJ0402A100KXAPW1BC)
Vishay / Vitramon VJ0402A100KXAPW1BC
PartNo:
VJ0402A100KXAPW1BC
Manufacturers: Vishay / Vitramon
Qty: 62056
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 10pF 50volts C0G 10%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:50 V