 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Vishay / Vitramon  (VJ0402Y102KXXPW1BC)
Vishay / Vitramon VJ0402Y102KXXPW1BC
PartNo:
VJ0402Y102KXXPW1BC
Manufacturers: Vishay / Vitramon
Qty: 62370
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 1000pF 25volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:47 uF
Voltage Rating DC:6.3 V