 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Vishay / Vitramon  (VJ0402Y103JXJPW1BC)
Vishay / Vitramon VJ0402Y103JXJPW1BC
PartNo:
VJ0402Y103JXJPW1BC
Manufacturers: Vishay / Vitramon
Qty: 57101
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.01uF 16volts X7R 5%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:500 V