 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Vishay / Vitramon  (VJ0402Y151KXJCW1BC)
Vishay / Vitramon VJ0402Y151KXJCW1BC
PartNo:
VJ0402Y151KXJCW1BC
Manufacturers: Vishay / Vitramon
Qty: 109468
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 150pF 16volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:16 V