 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Vishay / Vitramon  (VJ0402Y562JXXPW1BC)
Vishay / Vitramon VJ0402Y562JXXPW1BC
PartNo:
VJ0402Y562JXXPW1BC
Manufacturers: Vishay / Vitramon
Qty: 128228
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 5600pF 25volts X7R 5%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:100 V