 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Vishay / Vitramon  (VJ0603Y103KXACW1BC)
Vishay / Vitramon VJ0603Y103KXACW1BC
PartNo:
VJ0603Y103KXACW1BC
Manufacturers: Vishay / Vitramon
Qty: 60730
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.01uF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:16 V